Kontakta oss

Vill du veta mer om BFB eller komma i kontakt med styrelsen? Du når oss på nedanstående kontaktuppgifter.

Postadress

Håltagningsentreprenörerna/Riv och Saneringsentreprenörerna
Box 5054
102 42 Stockholm
Tel: 08-698 58 73

Faktureringsadresser

OBS! BFB består av tre föreningar. BFB är huvudförening och Håltagningsentreprenörerna (HiB) samt Riv- och Saneringsentreprenörerna (Riv o Saner) är underföreningar. Fakturor ska ställas till den förening uppdraget kommer ifrån. Är du osäker kan du kontakta Lars Sandström.

Branschföreningen för Byggnadsberedning – BFB
Kund-id FRX4672
FE 301
105 69 Stockholm

Alternativt e-posta fakturan till:
inbox-lev.442506@arkivplats.se

Håltagningsentreprenörerna – HiB
Kund-id FRX4673
FE 301
105 69 Stockholm

Alternativt e-posta fakturan till:
inbox-lev.442508@arkivplats.se

Riv- och Saneringsentreprenörerna – Riv o Saner
Kund-id FRX4671
FE 301
105 69 Stockholm

Alternativt e-posta fakturan till:
inbox-lev.442501@arkivplats.se

Kontaktperson och föreningens sekreterare

Lars Sandström
Sveriges Byggindustrier
Tel: 08-698 58 73
Mobil: 0708-20 09 80
E-post: lars.sandstrom@sverigesbyggindustrier.se

BFB:s styrelse:

Ordförande:
Anders Andersson, anders.a@voidab.se

Vice ordförande:
Håkan Karlsson, hakan.karlsson@riviara.se

Sekreterare:
Lars Sandström, lars.sandstrom@bygg.org

Ledamöter:
Linda Dalin, linda.dahlin@betonghaltagning.se

Elisabet Johansson, elisabet@rijo.se

Igor Kecskés Maconkai, igor@rivningsentreprenad.se

Pauli Hietala, pauli.hietala@borrkompaniet.se

Johan Brandt, johan.brandt@voidab.se

 

Underföreningar (styrelser)


Håltagningsentreprenörerna – HiB

Ordförande:
Anders Andersson, anders.a@voidab.se

Ordinarie ledamöter:
Linda Dalin, linda.dahlin@betonghaltagning.se

Elisabet Johansson, elisabet@rijo.se

Johan Brandt, johan.brandt@voidab.se

Suppleanter:
Lennart Österwald, lennart@arnessons.se

Gunnar Boman, gunnar@halmetodik.se

Leverantörsrepresentant:
Arne Holgersson 6holgersson@telia.com

Riv- och Saneringsentreprenörerna

Ordförande:
Lars Sandström, lars.sandstrom@bygg.org

Ordinarie ledamöter:
Håkan Karlsson, hakan.karlsson@riviara.se

Igor Kecskés Maconkai, igor@rivningsentreprenad.se

Pauli Hietala, pauli.hietala@borrkompaniet.se

Tony Stigmanslid, tony@destroyer.se

Jörgen Persson, jorgen@svb-tyringe.se

Suppleanter:
Malin Söderson, malin.soderson@iskad.se

Pio Rodriguez, pio@sbgistockholm.se

Richard Steen, richard@rivners.se