Kontakta oss

Vill du veta mer om BFB eller komma i kontakt med styrelsen? Du når oss på nedanstående kontaktuppgifter.

Postadress

Branschföreningen för Byggnadsberedning – BFB Sandtröm
Box 22307
104 22 Stockholm
Tel: 070-8200980 Lars
Tel: 070-5509410 Roger

Faktureringsadress

OBS! Fakturering ska alltid ske till huvudföreningen BFB. Om du som leverantör tidigare fakturerat någon av våra två underföreningar, Håltagningsentreprenörerna eller Riv- och saneringsentreprenörerna, ska du istället ställa fakturan till BFB på nedanstående adress.

Branschföreningen för Byggnadsberedning – BFB
Kund-id FRX4672
FE 301
105 69 Stockholm

Alternativt e-posta fakturan till:
inbox.lev.442506@arkivplats.se

Kontaktpersoner kansli

Roger Blomqvist
Mobil: 070-550 94 10
E-post: roger@byggbransch.se

Lars Sandström
Mobil: 0708-20 09 80
E-post: lars@byggbransch.se

BFB:s styrelse:

Ordförande:
Anders Andersson, anders.a@voidab.se

Vice ordförande:
Håkan Karlsson, hakan.karlsson@riviara.se

Sekreterare:
Roger Blomqvist, roger@byggbransch.se alternativt

Lars Sandströmlars@byggbransch.se

Ledamöter:
Linda Dalin, linda.dahlin@betonghaltagning.se

Elisabet Johansson, elisabet@rijo.se

Igor Kecskés Maconkai, igor@rivningsentreprenad.se

Pauli Hietala, pauli.hietala@borrkompaniet.se

Lennart Österwald, lennart@arnessons.se

Suppleanter:
Jörgen Persson, jorgen@svb-tyringe.se

Gunnar Boman, gunnar@halmetodik.se

Underföreningar (styrelser)

Håltagningsentreprenörerna – HiB

Ordförande:
Anders Andersson, anders.a@voidab.se

Ordinarie ledamöter:
Linda Dalin, linda.dahlin@betonghaltagning.se

Elisabet Johansson, elisabet@rijo.se

Lennart Österwald, lennart@arnessons.se

Suppleant:
Gunnar Boman, gunnar@halmetodik.se

Leverantörsrepresentant (även representant i BFB:s styrelse):
Arne Holgersson 6holgersson@telia.com

Riv- och Saneringsentreprenörerna

Ordförande:
Lars Sandström, lars@byggbransch.org

Ordinarie ledamöter:
Håkan Karlsson, hakan.karlsson@riviara.se

Igor Kecskés Maconkai, igor@rivningsentreprenad.se

Pauli Hietala, pauli.hietala@borrkompaniet.se

Tony Stigmanslid, tony@destroyer.se

Jörgen Persson, jorgen@svb-tyringe.se

Suppleanter:
Malin Söderson, malin.soderson@iskad.se

Pio Rodriguez, pio@sbgistockholm.se

Richard Steen, richard@rivners.se